Аукціон з реалізації деревини на майданчику Prozorro

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, з лютого 2020 року аукціони з реалізації необробленого лісу на території України повинні проходити виключно на спеціально розробленої майданчику Прозорро або акредитованих ресурсах. До останніх відносять електронну площадку «Українська універсальна біржа».

Незважаючи на проведення деяких торгів на класичних біржах, вже зараз Prozorro вигідно вирізняється з-поміж них. Ключовими особливостями прийнято вважати використання сучасного програмного забезпечення, що виключає прояви «темних» схем.

Прозорі торги на майданчику Прозорро

У грудні 2019 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України, відповідно до якого в тестовому режимі було запущено аукціони з реалізації необробленої деревини на електронному майданчику Prozorro. За планами Уряду такий підхід дозволить вивести з тіні ринок продажів лісової продукції, завдяки чому буде забезпечений публічний доступ до всіх потрібних слотам. Також були розроблені правила прийняття участі для лісових господарств. Ключовими умовами для компанії є:

 • реалізована партія лісу не може бути менше 150 куб. м .;
 • стартова ціна від 200 000 грн .;
 • обсяг партії не менше 25% від місячного показника виробництва деревини.

Як показує багаторічна практика, тривалий час реалізація лісових матеріалів здійснювалася за непрозорими схемами, через що учасники торгів не були в рівних умовах. З перенесенням лотів на спеціалізовану державну майданчик Prozorro, ситуація в корені змінилася. Щоб взяти участь, необхідно:

 1. Зареєструватися на порталі Української універсальної біржі.
 2. Підтвердити зазначену при реєстрації електронну пошту.
 3. Отримати логін і пароль для авторизації.
 4. Ви можете увійти.
 5. Вибрати цікавий лот і зробити ставку.

Наявність на офіційному порталі спеціалізованого фільтра пошуку дозволяє в лічені хвилини підібрати для себе відповідний тендер. Майданчик відрізняється своєю стабільною роботою, однак при виникненні труднощів завжди можна звернутися з відповідним запитом до кваліфікованих фахівців служби підтримки. Перевагою вважається можливість отримати не тільки інформаційну, але і також юридичну та технічну підтримку.

Відповідно до чинного українського законодавства були розроблені правила прийняття участі в аукціоні на електронному майданчику Української універсальної бірж ProZorro.Saleі. Потенційними учасниками можуть стати:

 • компанії, які зареєстровані на території України;
 • іноземні підприємства і організації;
 • індивідуальні підприємці, які працюють відповідно до норм законодавства України;
 • фізичні особи, які проживають на території України.

Відповідно до прийнятих норм, виключення можуть бути актуальні для покупців, які планують придбати необроблену деревину з метою задоволення запитів армії або особи, які планують організувати будівельні роботи приватних домоволодінь. На стартовій сторінці Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi розташований розділ з Регламентом проведення торгів. Кожен бажаючий залишає за собою повне право ознайомитися з ним, щоб виключити непорозуміння. Інформація знаходиться у відкритому доступі в цілодобовому режимі. Щоб отримати вичерпні відомості від користувачів не потрібно попередньої реєстрації особистого кабінету.